LMP Noskrien ziemu KOKNESĒ

Datums: 28.01.2023

Starts / Finišs: Kokneses Sporta centrs

Adrese:  Parka iela 27a, Koknese, LV-5113

  • Kā aizbraukt (google maps) skaties ŠEIT
  • Kā aizbrauks (WAZE) skaties ŠEIT
  • Kur nakšņot skaties ŠEIT
  • Kur paēst skaties ŠEIT
  • Reģistrētie dalībnieki ŠEIT
  • Online rezultātus skaties ŠEIT

Kokneses novada ģerbonī attēlots – purpura laukā sudraba pusmēness, virs tā labās spāres virzienā liktu zelta atslēgu krusto sudraba bīskapa zizlis; zelta pavedienapmale.

Kokneses novads izveidots 2009. gada 1. jūlijā, apvienojoties Kokneses, Bebru un Iršu pagastiem. Pēc administratīvā iedalījuma tas atrodas Zemgalē. Kokneses novads robežojas ar Pļaviņu, Aizkraukles, Ogres, Ērgļu novadiem. Novada kopējā platība ir 360,66 kvadrātkilometri. Iedzīvotāju skaits uz 01.07.2019. – 5355  (Bebru pagastā - 1085; Iršu pagastā - 478; Kokneses pagastā - 3792).

Koknese – Latvijas sirds.

Koknese (senos laikos saukta Kokenhusen) ir kā sena pērle gleznainajos Daugavas un Pērses krastos, tikai 100 km attālumā no galvaspilsētas Rīgas. Kādreiz tā bija ievērojams un apdzīvots bīskapijas centrs, kur aktīvi noritēja amatniecība un tirdzniecība, tāpēc 1277. gadā tai tika piešķirtas pilsētas tiesības, un 14. gadsimtā Koknese ir Hanzas savienības locekle. Mūsdienās tā ir pazīstama kultūrvēsturiska vieta. Koknese joprojām vilina ar krāšņo dabu, vēstures elpu saudzīgi glabājušo veco parku un varenajiem pilsdrupu mūriem. Nepiesārņotais gaiss, Daugavas un Pērses ūdeņi, interesantie kultūras un sporta pasākumi, nakšņošanas un atpūtas vietas, kur braucējus netraucē ne pilsētas burzma, ne troksnis, - tas viss piesaista gan tuvākus, gan tālākus ciemiņus pavadīt Koknesē savu brīvo laiku.

Plānotā dienas programma:

15:30 – 16:40 pēdējā brīža reģistrācija (jauniem dalībniekiem)

15:30 – 16:50 reģistrēto dalībnieku numuru izņemšana

17:00 starts tautas un sporta distancei

17:03 starts pārgājiena-nūjošanas distancei “Es nūjoju & eju, Es neskrienu”

19:00 apbalvošana un izloze tautas distances dalībniekiem

20:00 apbalvošana un izloze sporta distances dalībniekiem

20:30 izloze pārgājiena distances dalībniekiem

20:45 trases slēgšana


  Distances garums Kāpuma metru summa
Tautas distance
(viens aplis)
/ km/ m
 Sporta distance
(divi apļi)
/km/ m
pārgājiens ar un bez nūjām
"Es neskrienu, Es eju" 
Laika limits: 3h:/min
Viena apļa garums
 / km
Viena apļa kāpuma 
metru summa / m

LEJUPLĀDĒ GPX (Suunto 9 Baro Ambassador Edition) - ŠEIT

Koknese trases šefs (plānošana, tīrīšana un marķēšana): Artis Zvejnieks

Katram Noskrien Ziemu #3 posma dalībniekam Linolen krēms no LMP!

Linolen krēmu lieto sausas, sasprēgājušas ādas kopšanai, ādas sabiezējumu likvidēšanai.  Papildus līdzeklis ādas kopšanai dažu ādas slimību (atopiskā dermatīta, ihtiozes, dažu psoriāzes formu, ekzēma, hiperkeratoze) un apdegumu ārstēšanas laikā.
Krēmā esošie komponenti baro, mīkstina un mitrina ādu, veicina audu reģenerāciju, kavē brīvo radikālu veidošanos, mazina niezi. Krēmam piemīt keratolītiskas īpašības.

Cienījamais, Noskrien Ziemu apmeklētāj!

Informācija par to, ko skatīt un baudīt Koknesē skaties ŠEIT


Ņem līdzi bērnus un protams peldlietas!

Ir patīkami peldēt un pa mūsdienīga baseina logiem vērot Kokneses seno parku. Un to var baudīt tikai un vienīgi Kokneses sporta centra peldbaseinā, kas  sastāv no lielā peldbaseina, mazā peldbaseina un SPA zonas. Lielais peldbaseins ir 25 m garš un 11m plats ar četriem peldēšanas celiņiem, vidējais dziļums 1,60m. Mazais peldbaseins ir 10×5 metri liels, ar vidējo dziļumu 90cm.  Mazais baseins arī aprīkots ar slidkalniņu, ūdens kaskādi un zemūdens masāžu. SPA zonā ietilpst sauna, tvaika pirts un džakuzi. 

Noskrien Ziemu dalībniekiem svētdien (28.01.2023 ) ?% atlaide baseina apmeklējumam (jāuzrāda dalībnieku numurs).

Apskati Kokneses viduslaiku pilsdrupas.

Viena no lielākajām un nozīmīgākajām viduslaiku pilīm Latvijas teritorijā bija Kokneses pils. Rīgas arhibīskapa mūra pils celtniecība šeit uzsākta 1209.gadā, neilgā laikā tapa milzu pils ar priekšpili un nocietināto Kokneses pilsētu tai līdzās.     Kokneses pils pamesta pēc vareno rietumu torņu uzspridzināšanas 1701.gadā un līdz mūsdienām saglabājušās iespaidīgas drupas. Pēc Pļaviņu HES ūdenskrātuves uzpludināšanas ūdens sasniedzis pils pamatus.

Izstaigā Likteņdārzu

Likteņdārzs ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai atjaunotnei un izaugsmei – te satiekas gan cilvēka, gan valsts pagātne, tagadne un nākotne. Likteņdārzā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu.

Izpēti un dodies aizraujošā pastaigā pa  Kokneses parku

Kokneses muižas ansambli un Kokneses viduslaiku pilsdrupām, no kurienes dabas taka aizved līdz Likteņdārzam. Parkā aplūkojama strūklaka „Fauna galva”, akmens skulptūra „Pērses meitene”. Takas vijas gar daudziem koktēlniecības darbiem. Redzami zviedru laika riņķa krusti un čuguna lielgabali. Tumšajās vakara stundās var doties pastaigās parkā laternu gaismā.