Noskrien ziemu KOKNESĒ

Datums: 08.03.2020

Starts / Finišs: Kokneses Sporta centrs

Adrese:  Parka iela 27a, Koknese, LV-5113

  • Kā aizbraukt (google maps) skaties ŠEIT
  • Kā aizbrauks (WAZE) skaties ŠEIT
  • Kur nakšņot skaties ŠEIT
  • Kur paēst skaties ŠEIT
  • Reģistrētie dalībnieki ŠEIT

ONLINE reģistrācija slēgta!
Sacensību dienā būs sagatavoti 100 pēdējā brīža reģistrācijas numuri.

Kokneses novada ģerbonī attēlots – purpura laukā sudraba pusmēness, virs tā labās spāres virzienā liktu zelta atslēgu krusto sudraba bīskapa zizlis; zelta pavedienapmale.

Kokneses novads izveidots 2009. gada 1. jūlijā, apvienojoties Kokneses, Bebru un Iršu pagastiem. Pēc administratīvā iedalījuma tas atrodas Zemgalē. Kokneses novads robežojas ar Pļaviņu, Aizkraukles, Ogres, Ērgļu novadiem. Novada kopējā platība ir 360,66 kvadrātkilometri. Iedzīvotāju skaits uz 01.07.2019. – 5355  (Bebru pagastā - 1085; Iršu pagastā - 478; Kokneses pagastā - 3792).

Koknese – Latvijas sirds.

Koknese (senos laikos saukta Kokenhusen) ir kā sena pērle gleznainajos Daugavas un Pērses krastos, tikai 100 km attālumā no galvaspilsētas Rīgas. Kādreiz tā bija ievērojams un apdzīvots bīskapijas centrs, kur aktīvi noritēja amatniecība un tirdzniecība, tāpēc 1277. gadā tai tika piešķirtas pilsētas tiesības, un 14. gadsimtā Koknese ir Hanzas savienības locekle. Mūsdienās tā ir pazīstama kultūrvēsturiska vieta. Koknese joprojām vilina ar krāšņo dabu, vēstures elpu saudzīgi glabājušo veco parku un varenajiem pilsdrupu mūriem. Nepiesārņotais gaiss, Daugavas un Pērses ūdeņi, interesantie kultūras un sporta pasākumi, nakšņošanas un atpūtas vietas, kur braucējus netraucē ne pilsētas burzma, ne troksnis, - tas viss piesaista gan tuvākus, gan tālākus ciemiņus pavadīt Koknesē savu brīvo laiku.

Plānotā dienas programma:

09:30 – 10:40 pēdējā brīža reģistrācija (jauniem dalībniekiem)

09:30 – 11:00  Kokneses tūrisma informācijas centra informatīvais stends

09:30 – 10:50 reģistrēto dalībnieku numuru izņemšana

11:00 starts tautas un sporta distancei

11:03 starts pārgājiena-nūjošanas distancei “Es neskrienu, Es eju”

11:30 - 15:30 medaļu pasniegšana visiem kas finišējuši 3 posmos!

13:30 apbalvošana un izloze tautas distances dalībniekiem

14:25 RedBull sprinta kopvērtējuma uzvarētāju apbalvošana

14:30 apbalvošana un izloze sporta distances dalībniekiem

no 14:30 Ekskursija Kokneses tūrisma informācijas centrā (1905. gada ielā 7, Koknesē)

15:15 izloze pārgājiena-nūjošanas distancei

14:30 trases slēgšana

  Distances garums Kāpuma metru summa
Tautas distance
(viens aplis)
10.25 km85 m
 Sporta distance
(divi apļi)
20.5 km170 m
pārgājiens ar un bez nūjām
"Es neskrienu, Es eju" 
Laika limits: 3h:25min
Viena apļa garums
 10.25 km
Viena apļa kāpuma 
metru summa 85 m

LEJUPLĀDĒ GPX (Suunto 9 Baro Ambassador Edition) - ŠEIT

Koknese trases šefs (plānošana, tīrīšana un marķēšana): Artis Zvejnieks

Trases šefs par trases SEGUMU un APAVU izvēli:

Trases segums ir mainīgs - 25 % grants taciņas, 25% dabīgas takas, 20% asfalts, 800 m šķembu ceļš, 300 m dabīga pļava, 2 mitras vietas, lietus laikā slidenas dabas takas laipas, nedaudz bruğis. Trasi var veikt jebkuros apavos, bet pēc iespējas iesaku izvēlēties apvidus apavus! Es skriešu ar Salomon SpeedCross4.

Katram Noskrien Ziemu #5 posma dalībniekam Bepaderm-K krēms no LMP!

Bepaderm K lieto sausas, raupjas un sasprēgājušas ādas, psoriāzes, aknes, dermatīta skartas ādas aprūpei, ādas sabiezējumu novēršanai.

Bepadem K viena no aktīvām vielām ir dekspantenols, kas ādas šūnās ātri pārvēršas pantotēnskābē. Pantotēnskābe piedalās gan ādas veidošanā, gan atjaunošanā. Savukārt otra aktīvā viela ir urīnviela (UREA), kas ir cilvēka ādas dabiska sastāvdaļa, kas nodrošina ādas mitrināšanu un veido dabisko ādas mitruma faktoru. Urīnviela, pateicoties tam, ka tā ir fizioloģiska ādas sastāvdaļa, praktiski neizraisa alerģijas un ādas jūtību. Krēmam piemīt ādas bojājumus ārstējošas un audu reģenerāciju stimulējošas īpašības.

Cienījamais, Noskrien Ziemu apmeklētāj!

Informācija par to, ko skatīt un baudīt Koknesē skaties ŠEIT


Ņem līdzi bērnus un protams peldlietas!

Ir patīkami peldēt un pa mūsdienīga baseina logiem vērot Kokneses seno parku. Un to var baudīt tikai un vienīgi Kokneses sporta centra peldbaseinā, kas  sastāv no lielā peldbaseina, mazā peldbaseina un SPA zonas. Lielais peldbaseins ir 25 m garš un 11m plats ar četriem peldēšanas celiņiem, vidējais dziļums 1,60m. Mazais peldbaseins ir 10×5 metri liels, ar vidējo dziļumu 90cm.  Mazais baseins arī aprīkots ar slidkalniņu, ūdens kaskādi un zemūdens masāžu. SPA zonā ietilpst sauna, tvaika pirts un džakuzi. 

Noskrien Ziemu dalībniekiem svētdien (08.03.2020) 25% atlaide baseina apmeklējumam (jāuzrāda dalībnieku numurs).

Apskati Kokneses viduslaiku pilsdrupas.

Viena no lielākajām un nozīmīgākajām viduslaiku pilīm Latvijas teritorijā bija Kokneses pils. Rīgas arhibīskapa mūra pils celtniecība šeit uzsākta 1209.gadā, neilgā laikā tapa milzu pils ar priekšpili un nocietināto Kokneses pilsētu tai līdzās.     Kokneses pils pamesta pēc vareno rietumu torņu uzspridzināšanas 1701.gadā un līdz mūsdienām saglabājušās iespaidīgas drupas. Pēc Pļaviņu HES ūdenskrātuves uzpludināšanas ūdens sasniedzis pils pamatus.

Izstaigā Likteņdārzu

Likteņdārzs ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai atjaunotnei un izaugsmei – te satiekas gan cilvēka, gan valsts pagātne, tagadne un nākotne. Likteņdārzā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu.

Izpēti un dodies aizraujošā pastaigā pa  Kokneses parku

Kokneses muižas ansambli un Kokneses viduslaiku pilsdrupām, no kurienes dabas taka aizved līdz Likteņdārzam. Parkā aplūkojama strūklaka „Fauna galva”, akmens skulptūra „Pērses meitene”. Takas vijas gar daudziem koktēlniecības darbiem. Redzami zviedru laika riņķa krusti un čuguna lielgabali. Tumšajās vakara stundās var doties pastaigās parkā laternu gaismā.

Nesteidzies. Atpūties. Izbaudi.

Īpašs piedāvājums Noskrien Ziemu Koknesē (2020 - 5. posms) dalībniekiem. 

Rezervējot istabiņu viesnīcā Divas Upes pirms vai pēc sacensībām, viena stunda saunā būs uz mūsu rēķina!

Piesakiet arī vakariņas pasākuma pilnvērtīgam noslēgumam.

Mājas lapa - ŠEIT

Sama modināšanas svētki KOKNESĒ

16.05.2020 Lielajos Sama modināšanas svētkos varēsi sumināt dižo upes iemītnieku un vērienīgajos pasākumos kopā atklāt jauno tūrisma sezonu Kokneses novadā.