Noskrien ziemu JAUNOLAINĒ

Datums: 10.03.2019

Starts / Finišs: Jaunolaines Sporta nams

Adrese: Meža iela 2b, Jaunolaine, LV-2127

 • Kā aizbraukt skaties ŠEIT
 • Kur nakšņot skaties ŠEIT
 • Reģistrējies līdz 05.03.2019 23:59 ŠEIT
 • Reģistrētie dalībnieki ŠEIT

Olaines novads izveidots 2009. gadā Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā. Kopējā novada platība ir 296 km², un tajā dzīvo vairāk nekā 20 000 iedzīvotāju. 

Jaunolaine Izvietojusies Olainītes krastos pie Rīgas—Jelgavas dzelzceļa un autoceļa A8 4 km no novada centra Olaines un 21 km no Rīgas centra.

Iedzīvotāji Jaunolainē (2015. gada 3. jūnijā) - 3140

Lai sasniegtu augstvērtīgus rezultātus, pirms starta ir nepieciešams iepazīties ar distanci! Trases apskate: 03.03.2019 Pl. 11:00 


LEJUPLĀDĒ GPX (SUUNTO SPARTAN) 

Jaunolaines trases šefs (plānošana, tīrīšana un marķēšana): Artūrs Blūmiņš

Dienas programma:

 • 09:30 – 10:30 pēdējā brīža reģistrācija (jauniem dalībniekiem)
 • 09:30 – 10:40 reģistrēto dalībnieku numuru izņemšana
 • 10:30 starts kanikross distancei
 • 11:00 starts tautas un sporta distancei 
 • 11:03 starts pārgājiena-nūjošanas distancei “Es neskrienu, Es eju”
 • 12:30 apbalvošana kanikross distances dalībniekiem
 • 13:00 apbalvošana tautas distances dalībniekiem
 • 14:00 apbalvošana sporta distances dalībniekiem
 • 14:30 izloze pārgājiena dalībniekiem
 • 14:30 trases slēgšana

  Distances garums Kāpuma metru summa
Tautas distance
(viens aplis)
9.4 km10 m
 Sporta distance
(divi apļi)
18.8 km20 m
pārgājiens ar un bez nūjām
"Es neskrienu, Es eju" 
Laika limits: 3h:20min
Viena apļa garums
9.4 km
Viena apļa kāpuma 
metru summa 10 m
 Kanikorss distance
(viens aplis)
9.4 km 10 m 


AS Olainfarm ir Latvijas farmācijas uzņēmums. 

Nodarbojas ar medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu izstrādi, ražošanu un tirdzniecību. Specializējas medikamentos nervu sistēmas, sirds un asinsvadu sistēmas veselībai, antibakteriālajos, pretvīrusu un pretalerģijas līdzekļos. Īpaši pieredzējis adamantāna, hinuklidīna un nitrofurānu rindas preparātu izstrādē un ražošanā. 

Galvenā ražotne atrodas Rūpnīcu ielā 5 Olainē.

Uzņēmums ražo vairāk nekā 60 gatavo zāļu formas, 25 aktīvās farmaceitiskās vielas un vairāk nekā 20 pusproduktus. Aptuveni 90 % produkcijas tiek eksportēta;

Cienījamais #Noskrienziemu” apmeklētāj!

Ja vēl būs palikuši spēki un vēlēsies pakavēties Olaines novadā, piedāvājam apmeklēt Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršrutu, Olaines peldbaseinu, Olaines slidotavu, “Ķiploku pasauli” vai Olaines Mežaparku.


Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršruts (Jelgavas iela 5, Olaine)

Šis ir Latvijā vienīgais Pirmā pasaules kara izziņas maršruts pilsētvidē. Maršruts atrodas teritorijā, kuras apkārtnē Pirmā pasaules kara laikā bijusi krievu armijas aizsardzības līnija. Šajā objektā varēsi apskatīt jaunuzceltu autentisku blindāžu (krievu armijas aizsardzības būvi), kura izbūvēta tās oriģinālajā atrašanās vietā, šaujamtorņa fragmentu un piemiņas vietu Brīvības cīņu un Pirmā pasaules kara varoņiem. Maršrutā uzzināsi interesantus faktus par šo laika posmu un tā notikumiem. Objekts ir brīvi pieejams ikvienam interesentam visu diennakti. Olaines Vēstures un mākslas muzejs piedāvā arī bezmaksas ekskursiju pa izziņas maršrutu (interesentiem iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 22057669), kurā tiek stāstīts par Pirmā pasaules kara notikumiem, fortifikācijām un karavīru ikdienu šajā laika posmā. Ekskursijas laikā var apskatīt blindāžu arī no iekšpuses. Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršruts ir arī vieta kara kauju rekonstrukciju un vēstures tēmām veltītu pasākumu rīkošanai un izglītojošu programmu vadīšanai. 


Olaines peldbaseins (Stadiona iela 2, Olaine)

Peldbaseinā ir četri celiņi, katrs 25 m garš. Visseklākā vieta baseinā ir 1,40 m, visdziļākā – 1,90 m. Ir ģērbtuves un dušas, sauna, kā arī vingrošanas zāle un frizētava. Ūdens temperatūra – 28ºC. Peldēšanas nodarbības ilgums – 60 min., apmeklējuma kopējais ilgums – 1 st. 30 min. Olaines peldbaseina darba laiks svētdienās: no plkst. 12.00 līdz 20.00 (no plkst. 15.00 līdz 16.00 sanitārā stunda). Peldbaseina apmeklējuma cenā iekļauts saunas apmeklējums. Informācija par cenām: ŠEIT. Vēršam uzmanību, ka daudzbērnu ģimenēm un bērniem līdz 7 gadu vecumam peldbaseina apmeklējums ir bez maksas, bet bērniem vecumā no 7 līdz 16 gadiem maksa ir tikai 1 eiro.  Piedāvājumā arī: ūdens aerobika, ūdens aerobika topošajām māmiņām, bērnu peldēšanas sekcija, dažādas fitnesa nodarbības sertificētu treneru vadībā – TRX piekares sistēmas treniņi, šobrīd pasaulē aktuālās bodyart un deepwork nodarbības, vingrošana bērniem un citas aktuālas treniņprogrammas. Par peldbaseinu un ūdens aktivitātēm: ŠEIT. Par treniņnodarbībām: ŠEIT.


Olaines slidotava (Kūdras iela 5, Olaine)

Slidotava darbojas gan ziemas, gan vasaras sezonā. Ziemas sezonā slidotavā ir mākslīgais ledus, bet vasaras mēnešos tiek ieklāts multifunkcionālais segums, uz kura var nodarboties ar dažādiem sporta veidiem – inline hokeju, skrituļošanu, florbolu u. c.

Olaines slidotavas darba laiks un grafiks: ŠEIT“Ķiploku pasaule” (saimniecība “Annas”, Uzvaras Līdums, Olaines novads)

Saimniecībā “Annas” nokļūsi ķiploku pasaulē – vietā, kur mājražotāji paši audzē ķiplokus un citus dārzeņus, no kuriem tiek pagatavotas dažādas piedevas otrajiem ēdieniem, veidojot gardas un pārsteidzošas garšu kombinācijas. “Ķiploku pasaule” piedāvā dažādus ķiplokus – saldus, sāļus, asus, svaigus, marinētus.

Ja vēlies apmeklēt “Ķiploku pasauli”, jāorganizē grupa (minimālais skaits – 10 pieaugušie, maksimālais – 50 pieaugušie, bērni arī tiek gaidīti, bet grupas dalībnieku skaitā netiek ierēķināti), kura iepriekš jāpiesaka (ne vēlāk kā līdz 7. martam). Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta! 

Apmeklētājiem tiek piedāvāta produkcijas degustācija (var nobaudīt ķiploku tēju, marinētus ķiploku ziedus, ķiploku pesto, “rīkļu rāvēju”, neierastās ķiploku karameles un citus gardumus), stāstījums un iespēja iegādāties produkciju uz vietas. “Ķiploku pasaules” apmeklējums – 5 eiro no personas. Kontakti: saimniece Antra Zeiliņa, tālrunis 29206015, e-pasta adrese [email protected]; www.kiplokupasaule.lv.
Olaines Mežaparks (skat. karti)

Viena no iecienītākajām olainiešu un pilsētas viesu atpūtas vietām ir Olaines Mežaparks, kur darāmo atradīs ikviens – gan aktīvās atpūtas cienītājs, gan mierīgs dabas baudītājs. Te ir dabīgi augošs priežu mežs ar labiekārtotu vidi, turklāt pašā pilsētas centrā. Ienākot parkā no Veselības ielas puses, nokļūsi promenādē, kura būs kā labs orientieris parkā. Ejot pa promenādi, labajā pusē ieraudzīsi īpaši jauniešiem domātu vietu “Popkorna skvērs”. Tajā ir izbūvēta neliela skatuve ar skatītāju soliņiem, šūpuļtīkli, brīvdabas galda teniss, kā arī grāmatu maiņas punkts.

Turpinot iepazīt jauno vietu, skatam atklāsies brīvdabas estrāde, kura no maija līdz septembrim pulcē gan novada iedzīvotājus, gan viesus dažādos kultūras pasākumos un brīvdabas kinoseansos. Turpat līdzās promenādei atpūtnieku ērtībām izbūvētas vairākas nojumes un āra grili, kur var uzcept ko līdzpaņemtu.

Tiem, kuriem patīk regulāri izvingrināt ķermeni svaigā gaisā, patiks te ierīkotie brīvdabas trenažieri, bet bērni var izmēģināt spēkus “Meža kaķa” trasē, atbilstošos laikapstākļos rūdīt pēdas Baskāju takā vai doties uz turpat Mežaparkā esošo bērnu rotaļu pilsētiņu.

Pilsētiņai ir vairāk nekā 800 kvadrātmetru liela teritorija, kas ir klāta ar gumijas segumu, kurā izveidoti reljefa kāpšanas kalniņi ar slidkalniņiem, alpīnisma kāpšļiem, batutiem, rāpšanās aizķerēm, virvēm un citiem objektiem. Gumijas segumā iestrādāti 2D un 3D elementi, kas ļauj bērniem droši pārvietoties, kā arī spēlēt klasītes, mācīties ciparus un burtus. Otrajā zonā pieejams kāpelēšanas komplekss ar ģeometrisku tīklu sistēmas konstrukciju, karuseli un dažādām šūpolēm.


Ledus vai sniegs, NOSKRIET ZIEMU ir prieks!

 .